Jesteś tutaj: Start / Aktualności / GROM 3:2 UNIA

GROM 3:2 UNIA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 kwietnia 2017

W niedzielne popołudnie spotkały się dwie drużyny z czołówki tabeli bialskopodlaskiej klasy okręgowej.Przed spotkaniem gospodarze z dorobkiem 29 pkt. zajmowali drugie miejsce,natomiast zawodnicy Unii z 24 pkt.czwarte.

Początek meczu to wzajemne badanie sił. Jedna jak i druga drużyna bała się śmielej zaatakować,więc gra toczyła się głównie w środku pola.
Pierwszą sytuację stworzyli sobie gospodarze,gdzie w 14 min. po wrzutce z głębi pola i minięciu się z piłką bramkarza gości akcję zamykał Olszewski lecz nie potrafił skorzystać z prezentu i nie trafił w światło bramki.
W 22 min z za linii pola karnego bardzo dobrym uderzeniem popisał się Dariusz Ptaszyński i piłka zatrzepotała w siatce.Po kilku minutach gospodarze doprowadzili do wyrównania,po wrzutce z połowy boiska Olszewski ponownie uprzedza bramkarza ,ale tym razem skutecznie.W I połowie zawodnicy Unii mieli dwie niezłe sytuacje do obięcja prowadzenia ale po kontrze w sytuacji trzech na dwóch Pieńko próbował sam rozstrzygnąć tą sytuację.Z prezentu od obrońcy nie potrafił także skorzystać Sebastian Koczkodaj i pierwsza połowa zakończyła się remisem.
W 51 min. Olszewski  wyprowadził drużynę  Gromu na prowadzenie, po stałym fragmencie gry nie pilnowany zawodnik gospodarzy uderzył piłkę głową nad  niezdecydowanie wychodzącym z bramki Dąbkowskim.Dziesięc min. póżniej  rzut wolny  z 17 metra wykonywali gospodarze i po strzale jednego z zawodników Gromu piłka odbiła się od muru i wyszła poza pole karne gdzie nadbiegający Chromik uderzeniem piłki  z około 25 metrów i rykoszecie od obrońcy  wpadła do bramki.
W 83  Ptaszyński ustawił piłkę na 24 m boiska i bardzo mocnym strzałem zdobył bramkę kontaktową.
Unia za wszelką cenę dążyła do remisu ,ale w dwóch sytuacjach jakie sobie stworzyła w końcówce spotkania zabrakło precyzji Piotrka Gmura ,bądź w końcówce meczu niepotrzebnie strzelał Kot gdzie drużyna wychodziła z kontrą .
Krótko podsumowując spotkanie, jeżeli na wyjeździe strzela się dwie bramki z taką drużyną jak Grom ,to nie można meczu przegrać.Za dużo daliśmy suwenirów przy bramkach w tym spotakaniu gospodarzom.

 

Bramki :Olszewski (28,51)Chromik (61)-Ptaszyński (22,83)

GROM:SokołowskiZieliński,Kosel,Krośko,M.Muszyński,Kanatek(46Lotek),Chromik,Garbacik,Olszewski,
(80 Wysokiński),Nurzyński,(46 Sierpień),P.Muszyński.

UNIA:Dąbkowski,Michalski,Kępa,Palica,Niewęgłowski,Kot,Pieńko(59 Wołek),Ptaszyński,
Pliszka(59 Gmur),Koczkodaj,Mazurek(Lecyk).

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie