ARENA LUBLIN GOŚCIŁA MŁODZIEŻ Z GMINY RADZYŃ PODLASKI

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 maja 2017

W dniu 16.05.2017 odbył się wyjazd dzieci i młodzieży ,a także i rodziców na mecz Lotto Ekstraklasy piłki nożnej pomiędzy Górnikiem Łęczna a Cracovią.
Organizatorem wyjazdu był Pan Wójt Wiesław Mazurek ,który przed wyjazdem spotkał się z uczestnikami wycieczki. Podkreślił , że celem wyjazdu jest popularyzacja piłki nożnej w środowisku szkolnym, aby poczuć atmosferę imprezy sportowej na poziomie najwyższej ligi piłki nożnej w Polsce oraz pokazać alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu , także mocno trzymać kciuki za drużynę z Lubelszczyzny.

W wycieczce wzięli udział uczniowie z terenu Gminy Radzyń Podlaski a także rodzice.
Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w meczu tej klasy rozgrywkowej. Wyjazd do Lublina nastąpił bezpośrednio po zajęciach w szkole. Opiekę nad grupą sprawowali p. Monika Fijałek oraz A. Dadasiewicz. Wejście na stadion odbyło się godzinę przed rozpoczęciem meczu. Uczniowie osobiście przekonali się jakie są procedury związane z bezpieczeństwem na stadionie min. co można wnosić na mecz, a co trzeba było wyrzucić do kosza. Po wejściu na trybuny uczniowie zajęli miejsca i obserwowali rozgrzewkę piłkarzy oraz innych kibiców, którzy zapełniali stadion. Dla chętnych była także możliwość zakupienia pamiątkowych gadżetów związanych z Górnikiem.
Mecz rozpoczął się punktualnie o godz.18.00.
Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że na Arenie Lublin zobaczymy jakiekolwiek bramki. Piłkarze obu zespołów nie rozpieszczali kibiców i nie oddali ani jednego celnego strzału.
Jako pierwszy w światło bramki trafił Krzysztof Piątek, który w 49 min próbował zaskoczyć Wojciecha Małeckiego strzałem zza pola karnego. Golkiper łęcznian był jednak na posterunku, a odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. Javier Hernandez dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Leandro, który strzałem głową skierował piłkę do siatki. Błąd w tej sytuacji popełnił Grzegorz Sandomierski, który wyszedł z bramki, ale nie sięgnął futbolówki.
Cracovia próbowała doprowadzić do wyrównania, ale to łęcznianie strzelali bramki. W 77 min po kolejnym kornerze na 2:0 podwyższył Adam Dźwigała, a w 82 min wynik na 3:0 ustalił Bartosz Śpiączka, który wykończył świetną akcję Javiera Hernandeza.
Dzięki wtorkowej wygranej zielono-czarni wydostali się ze strefy spadkowej i zrównali punktami z Cracovią.
Warto zaznaczyć ,że w zespole Cracovii występuje dawny zawodnik Orląt Radzyń Podlaski Tomasz Brzyski , niestety nie dane mu było w tym meczu pojawić się murawie.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie