Gmina Radzyń Podlaski

Pogoń Siedlce – Górnik Łęczna

14 maja 2018

Duża grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej z Żabikowa i Białki pojechała obejrzeć na żywo  mecz piłki nożnej Nice I ligi pomiędzy Pogonią Siedlce a Górnikiem Łęczna.
Celem wycieczki było podniesienie kultury kibicowania i bezpieczeństwa na sportowych imprezach, jak również wzbudzenie aktywności wśród dzieci i młodzieży, propagowanie zdrowej rywalizacji, właściwego zachowania się na obiektach sportowych, a także wdrażanie młodzieży do czynnego spędzania wolnego czasu.

Przebieg meczu:
Już w 5 minucie bramce Pogoni zagrozili przyjezdni, jednak strzał Przemysław Pitrego został zablokowany przez defensorów Pogoni. W 18 minucie Daniel Chyła zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka uderzona przez pomocnika MKP Pogoń przeleciała obok bramki. W kolejnych minutach obie ekipy starały się zdobyć bramkę, jednak nic z tego nie wyszło. Dopiero w 36 minucie było groźnie pod bramką siedlczan. Grzegorz Bonin oddał strzał na bramkę, futbolówka w locie odbiła się od zawodnika Pogoni i minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Rafała Misztala. 40 minuta: Pogoń wreszcie strzeliła upragnionego gola. Dariusz Zjawiński po indywidualnej akcji zdecydował się na uderzenie z około 25 metrów i pokonał zaskoczonego Sergiusza Prusaka. Chwilę później podopieczni Dariusza Banasika mogli podwyższyć prowadzenie, ale strzał głową Dominka Kuna fenomenalnie obronił golkiper Górnika.
Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy przyjezdni doprowadzili do remisu, a na listę strzelców wpisał się Filip Szewczyk, który wykorzystał złe podanie Grzegorza Tomasiewicza do bramkarza Pogoni i wpakował piłkę w siatce. W 77 minucie sędzia główny odgwizdał przewinienie w polu karnym Górnika i gości mieli rzut karny. Do jedenastki podszedł Patryk Szysz, który trafił w poprzeczkę i nadal utrzymywał się wynik remisowym. Chwilę później trener Pogoni, Dariusz Banasik został odesłany przez arbitra na trybuny. W 84 minucie Arkadiusz Kasperkiewicz (Górnik) otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Goście z Łęcznej musieli zatem kończyć mecz w dziesiątkę. Siedlczanie mimo gry w przewadze nie zdołali strzelić zwycięskiego gola i mecz zakończył się remisem 1:1.
Wyjazd bardzo się spodobał uczniom, którzy postawili poprzeczkę trochę wyżej organizatorom, gdyż by chcieli obejrzeć mecz Legii w Warszawie na żywo.
Opiekunami byli Artur Dadasiewicz, Monika Fijałek, Zenon Matejek.