Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - IV Młodzieżowy Czampionat Koni Ras Zimnokrwistych
22 maja 2017

IV Młodzieżowy Czampionat Koni Ras Zimnokrwistych

W dniu 21 maja na placu przy Domu Ludowym w Bedlnie odbył się IV Młodzieżowy Czempionat Koni Ras Zimnikrwistych. Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Radzyń Podlaski - Pan Wiesław Mazurek wraz z Lubelskim Związkiem Hodowców Koni.  Uroczystość rozpoczeła Msza Świętą.

Czytaj więcej o: IV Młodzieżowy Czampionat Koni Ras Zimnokrwistych
Przejdź do - ARENA LUBLIN GOŚCIŁA MŁODZIEŻ Z GMINY RADZYŃ PODLASKI
16 maja 2017

ARENA LUBLIN GOŚCIŁA MŁODZIEŻ Z GMINY RADZYŃ PODLASKI

W dniu 16.05.2017 odbył się wyjazd dzieci i młodzieży ,a także i rodziców na mecz Lotto Ekstraklasy piłki nożnej pomiędzy Górnikiem Łęczna a Cracovią.
Organizatorem wyjazdu był Pan Wójt Wiesław Mazurek ,który przed wyjazdem spotkał się z uczestnikami wycieczki. Podkreślił , że celem wyjazdu jest popularyzacja piłki nożnej w środowisku szkolnym, aby poczuć atmosferę imprezy sportowej na poziomie najwyższej ligi piłki nożnej w Polsce oraz pokazać alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu , także mocno trzymać kciuki za drużynę z Lubelszczyzny.

Czytaj więcej o: ARENA LUBLIN GOŚCIŁA MŁODZIEŻ Z GMINY RADZYŃ PODLASKI
Przejdź do - V Gminne Zawody Wędkarskie
15 maja 2017

V Gminne Zawody Wędkarskie

W dniu 14 maja 2017 roku w miejscowości Żabików przeprowadzono V Gminne Zawody Wędkarskie. W zawodach uczestniczyło 18 zawodników , zmagania trwały 4 godziny.

Czytaj więcej o: V Gminne Zawody Wędkarskie
Przejdź do - Rodzinny Turniej w Piłce Nożnej
14 maja 2017

Rodzinny Turniej w Piłce Nożnej

W sobotę 13 maja na boisku Szkoły Podstawowej w Paszkach Dużych odbyło się kolejne ciekawe przedsięwzięcie Klubu Sportowego Paszki, który sportowo coraz bardziej „rozkręca” radzyńską gminę.

Czytaj więcej o: Rodzinny Turniej w Piłce Nożnej
Przejdź do - Diecezjalna Konferencja Trzeźwościowa
10 maja 2017

Diecezjalna Konferencja Trzeźwościowa

W dniu 6 maja 2017 w Zespole Szkół w Białce odbyła się Diecezjalna Konferencja Trzeźwościowa, której głównym organizatorem był Ks. Andrzej Kieliszek – Diecezjalny duszpasterz ds. trzeźwości i uzależnień. 

Czytaj więcej o: Diecezjalna Konferencja Trzeźwościowa
Przejdź do - REMIS UNII Z KUJAWIAKIEM
10 maja 2017

REMIS UNII Z KUJAWIAKIEM

Już w 2 min. spotkania goście obieli prowadzenie po strzale Skwarka z ok.13 metrów. Gospodarze jeszcze nie otrząsnęli się po stracie pierwszej bramki, a już przegrywali 2:0 także za sprawą tego samego zawodnika i uderzeniu zza linii pola karnego piłka wylądowała w samym okienku bramki bronionej przez Dąbkowskiego. Gospodarze bramkę kontaktową zdobyli w 13 min. 

Czytaj więcej o: REMIS UNII Z KUJAWIAKIEM
9 maja 2017

Informacja

Wójt Gminy Radzyń Podlaski  p. Wiesław Mazurek organizuje wyjazd na mecz Lotto Ekstraklasy dla dzieci i młodzieży ze Szkół Gminy Radzyń Podlaski pomiędzy zespołami Górnik Łęczna –Cracovia.
Mecz odbędzie się w dniu 16.05.2017(wtorek) o godz.18 na stadionie Arena w Lublinie. Planowany wyjazd o godz.16 z ZS w Białce .Uczestniczyć w wyjeździe mogą także rodzice.  Informacje pod nr.tel. 501120729.A.Dadasiewicz UG pok. nr 9.

9 maja 2017

Informacja

Na podstawie pisma ZK-III.68.59.2017 z dnia 8 maja 2017 r. otrzymanego z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie informuję,że na terenie województwa lubelskiego w nocy z dnia 9.05 na 10.05 br. temperatura spadnie nawet do -3 st C.
Proszę o podjęcie działań zabezpieczających przed tym niekorzystnym zjawiskiem, zwłaszcza w zakresie upraw rolnych.

z up. Wójta Gminy Radzyń Podlaski
/-/ Ireneusz Bogusz
Zastępca Wójta

Przejdź do - Trzecia rocznica nadania imienia Świętego Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Białce
8 maja 2017

Trzecia rocznica nadania imienia Świętego Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Białce

Msza w kościele Świętej Trójcy, uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Papieża-Polaka oraz widowisko teatralno-muzyczne z pokazem multimedialnym. W ten sposób 28 kwietnia 2017 roku świętowano trzecią rocznicę nadania imienia Świętego Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Białce. Rozstrzygnięto również III Gminny Konkurs Literacki i Plastyczny "Jan Paweł II – Pielgrzym Świata", który honorowym patronatem objął Wójt Gminy Radzyń Podlaski, Wiesław Mazurek.

Czytaj więcej o: Trzecia rocznica nadania imienia Świętego Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Białce