Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

19 lipca 2018

Zwrot podatku akcyzowego sierpień 2018

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT.

W terminie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2018 r. do 31 lipca 2018 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2018 r.

Przy składaniu wniosku proszę o podawanie numeru rachunku bankowego na który będzie dokonany zwrot.

Przejdź do - Podsumowanie minionego tygodnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu
19 lipca 2018

Podsumowanie minionego tygodnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu

W ubiegłym tygodniu, w dniach od 9 lipca do 13 lipca br. roku organizowano zajęcia sportowe i warsztaty dla dzieci w miejscowościach: Bedlno, Brzostówiec oraz Branica Radzyńska – Kolonia.

Czytaj więcej o: Podsumowanie minionego tygodnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu
18 lipca 2018

Ogłoszenie Wójta Gminy Radzyń Podlaski

Niniejszym informuję, że w dniu 01 sierpnia 2018 (środa) o godzinie 17.00 przeprowadzony zostanie w Gminie Radzyń Podlaski trening systemu wczesnego ostrzegania z głośnym użyciem syren alarmowych mający na celu uczczenie i upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W związku z powyższym proszę mieszkańców gminy, by sygnał, który zostanie nadany w tym dniu o godzinie 17.00 (dźwięk ciągły syren trwający 1 minutę) potraktować jako ćwiczebny i nie podejmować z tego tytułu żadnych działań.

Wójt Gminy Radzyń Podlaski

Wiesław Mazurek

12 lipca 2018

Informacja

Z dniem 12 lipca 2018 roku  zaczną obowiązywać nowe taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie Gminy Radzyń Podlaski oraz na terenie Gminy Czemierniki w miejscowościach Lichty i Niewęgłosz przez okres 3 lat (36 miesięcy). Taryfy zostały zatwierdzone przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie. Decyzja organu w załączeniu.

 

6 lipca 2018

Informacja GOKiS

Przejdź do - Dotacja na przebudowę i modernizację dróg lokalnych dla Gminy Radzyń Podlaski
29 czerwca 2018

Dotacja na przebudowę i modernizację dróg lokalnych dla Gminy Radzyń Podlaski

Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek podpisał w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie umowę dotacji na przebudowę i modernizację dróg lokalnych w ramach rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Czytaj więcej o: Dotacja na przebudowę i modernizację dróg lokalnych dla Gminy Radzyń Podlaski
Przejdź do - Podziękowania na Sesji Rady Gminy
27 czerwca 2018

Podziękowania na Sesji Rady Gminy

W dniu 27 czerwca w Szkole Podstawowej w Białce odbyła się Sesja Rady Gminy Radzyń Podlaski, na której wyróżniono najlepszych uczniów z terenu Gminy Radzyń Podlaski.

Uczniowie otrzymali z rąk Wójta Gminy - Wiesława Mazurka, Przewodniczącej Rady Gminy - Anny Grochoła oraz Inspektora ds. oświaty Beaty Matejek podziękowania na dobre wyniki w nauce, a rodzice listy gratulacyjne

Czytaj więcej o: Podziękowania na Sesji Rady Gminy