Gmina Radzyń Podlaski

Strona główna

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie
10 lipca 2020

Poświęcenia nowego krzyża przy kapliczce koło Szkoły Podstawowej w Brzostówcu

W dniu 27 czerwca 2020 roku miała miejsce w Brzostówcu piękna i podniosła uroczystość poświęcenia nowego krzyża, postawionego przy kapliczce koło Szkoły Podstawowej w Brzostówcu. Krzyż wykonał osobiście Pan Radosław Maćkiewicz z Warszawy, zięć Pana Józefa Marka Kowalczyka. Postawienie i poświęcenie krzyża miało miejsce na pamiątkę imienin Władysława Kowalczyka, który zbudował przed laty kapliczkę przy Szkole Podstawowej.
 
Czytaj więcej o: Poświęcenia nowego krzyża przy kapliczce koło Szkoły Podstawowej w Brzostówcu
Powiększ zdjęcie
10 lipca 2020

Turniej strzelecki

W dniu 05.07.2020 w szkole w Białce odbył sie turniej strzelecki ( łuk, wiatrówka) w którym brało udział ponad 20 osób. W turnieju uczestniczyły osoby z powiatu radzyńskiego i lubartowskiego. Na podium uplasowali się :

 

Czytaj więcej o: Turniej strzelecki
Powiększ zdjęcie
9 lipca 2020

Warsztaty pieczenia pizzy

W środę w Centrum Młodzieżowym w Żabikowie odbyły się warsztaty pieczenia pizzy.   W trakcie warsztatów dzieci poznały proces robienia pizzy. Następnie same zamieniły się w małych kucharzy i samodzielnie przygotowały ulubioną pizzę.Nadzór nad prawidłowym przebiegiem warsztatów pełniły Panie Mariola Mazur i przewodnicząca rady gminy Barbara Palica.Fantazja dzieci nie znała granic. Na talerze trafiły pizze wyglądające jak uśmiechnięte buźki, kwiatki, słońca.

 

Czytaj więcej o: Warsztaty pieczenia pizzy