Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Żabikowie
W naszej gminie 7 listopada w Żabikowie przy altanie koncertowej uczciliśmy 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w wyjątkowej, podniosłej atmosferze. Uroczystości rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, który – jak co roku – rozbrzmiał dumnie i wzruszająco. Symbolicznym gestem jedności i pamięci było rozpalenie Ognia Niepodległości przez Wójta Gminy Daniela Grochowskiego, które rozświetliło listopadowy wieczór.
Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabikowie zaprezentowali piękną akademię patriotyczną, pełną śpiewu, wierszy i refleksji o naszej historii. Młodzi artyści z ogromnym zaangażowaniem przypomnieli, jak ważne są wolność, odwaga i miłość do Ojczyzny.
Głównym momentem wydarzenia był koncert patriotyczny Młodzieżowej Orkiestry Dętej Czemierniki-Radzyń Podlaski, który poruszył serca wszystkich obecnych. Dźwięki znanych pieśni i melodii narodowych wypełniły przestrzeń, tworząc niepowtarzalny klimat wspólnoty i dumy z bycia Polakiem.
Na zakończenie uczestnicy mogli ogrzać się przy gorącej grochówce i herbacie, a rozmowy stały się okazją do wspólnego świętowania.
W uroczystości wzięli udział: Ireneusz Mroczek – Wicestarosta Radzyński, Alicja Rosińska – Radna Powiatu Radzyńskiego, Daniel Grochowski – Wójt Gminy Radzyń Podlaski, Barbara Palica – Przewodnicząca Rady Gminy Radzyń Podlaski wraz z Radnymi, Anna Michalak – Sekretarz Gminy Radzyń Podlaski, Zenon Matejek – Skarbnik Gminy Radzyń Podlaski, dyrektorzy szkół, sołtysi, prezesi OSP oraz mieszkańcy Gminy Radzyń Podlaski.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, uczniom, nauczycielom, orkiestrze, pracownikom gminy oraz organizatorom za obecność, zaangażowanie i wspólne tworzenie pięknego święta naszej lokalnej wspólnoty.
























































































