Dnia 07 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej w Żabikowie został rozstrzygnięty KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ, który odbył się pod Patronatem Wiesława Mazurka Wójta Gminy Radzyń Podlaski.
W konkursie wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół z Gminy Radzyń Podlaski (Szkoła Podstawowa w Białej, Szkoła Podstawowa w Białce, Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej, Szkoła Podstawowa w Brzostówcu, Szkoła Podstawowa w Paszkach Dużych, Zespół Szkół w Zabielu, Szkoła Podstawowa w Żabikowie).

Przedmiotem konkursu były prace plastyczne – kartki wielkanocne, wykonane ręcznie, samodzielnie, starannie, pomysłowo, z wykorzystaniem różnych technik plastycznych.
Na konkurs wpłynęło ok. 60 prac wykonanych różnymi technikami. Wszystkie prace były niezwykle ciekawe i wymagały niesamowitej pracy i niezwykłej pomysłowości.
Najliczniejszą grupę wśród konkursowiczów stanowili uczniowie w kategorii klas I – III oraz w kategorii klas IV-VI. Bardzo  trudno było wybrać najlepsze i najładniejsze kartki świąteczne. Konkurs przeprowadzony i oceniany był w czterech kategoriach wiekowych:  Przedszkole i/lub Oddział Przedszkolny, Uczniowie klas I-III, Uczniowie klas IV-VI oraz Uczniowie klas VII – VIII.

Dnia 13 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbyło się uroczyste podsumowanie XII GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ połączone z apelem o zwyczajach związanych z Wielkanocą.
Po przedstawieniu, w wykonaniu uczniów klas młodszych i przedstawicieli starszych klas, Pan Wiesław Mazurek Wójt Gminy Radzyń Podlaski osobiście wręczył nagrody laureatom, a Pani Anna Koczkodaj  Dyrektor Szkoły wręczyła dyplomy .
Wszystkie nagrodzone i wyróżnione osoby otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Radzyń Podlaski oraz upominki świąteczne w postaci babeczek wielkanocnych i czekoladowych jajeczek.
A oto nagrodzeni:     

I kategoria wiekowa – dzieci z Przedszkola i/lub Oddziału Przedszkolnego
I miejsce – Kacper Kowalczyk
II miejsce –  Eryk Tymosiewicz
III miejsce – Filip Kitrasiewicz

II kategoria wiekowa - uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej
I miejsce – Alicja Kalinowska, Cezary Niebrzegowski 
II miejsce – Wiktoria Maliszewska
III miejsce – Gabriela Kochnio
Wyróżnienie- Maja Zagórska

III kategoria wiekowa - uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej
I miejsce – Wiktoria Bartoszek, Milena Obrębska
II miejsce – Zuzanna Frączek
III miejsce – Aleksandra Sławińska
Wyróżnienia- Hanna Mazur, Katarzyna Gogół

IV kategoria wiekowa - uczniowie klas VII-VIII Szkoły Podstawowej
I miejsce – Kinga Morawik
II miejsce – Katarzyna Brygoła
III miejsce – Gabriela Fijałek

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wszystkie nagrodzone kartki wielkanocne stanowiły dekorację przedświątecznej uroczystości.

 tekst i fot. mgr Anna Struczyk