"Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała,  A do życia powolutku budzi się przyroda cała" (T. Boy - Żeleński)
Nareszcie nadeszła wiosna, a szczególnie uroczyście powitaliśmy ją w naszej gminie. We wtorek, 21 marca 2023 r., oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, który zorganizowany był przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Radzyniu Podlaskim. Cała uroczystość odbyła w Szkole Podstawowej w Białce.

Na sali gimnastycznej pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem tablice, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych. Przywitaliśmy nasze wspaniałe dzieci z terenu gminy, a także gości ze szkoły Montessori Farm School Folwark Bialka. Do wspólnych zabaw przyłączyła się szkoła językowa Euroschool z Anną Furman- Jędrys na czele. Było to fantastyczna lekcja, dzięki której przełamaliśmy barierę językową i kulturową.
Dzieci głośnym śpiewem i radosnymi okrzykami przywoływały Panią Wiosnę, która odczytała dla nich list z zadaniami do wykonania. Powitanie to było niezwykle barwne  i wesołe- dzieci otrzymały wiosenne opaski, a na ich twarzach pojawiły się wiosenne rysunki, które  budziły radość i zadowolenie.
Następnie w radosnym nastroju poszczególne grupy udały się, aby wykonać "Marzannę". Była to doskonała forma zabawy i rozwijania kreatywności u dzieci. Maszerując w wesołym korowodzie  z „hałaśnikami”-  na dobre przepędzono zimę.
Całość zakończył teleturniej "Jeden z dziesięciu". Gmina ufundowała dzieciom słodki poczęstunek oraz nagrody za udział w konkursach.
Powitanie wiosny na pewno na długo zostanie w pamięci całej społeczności gminnej.  Impreza  ta  wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą. Bardzo dziękuję za tak liczne włączenie we wspólne obchody tego dnia. Już dziś wiemy, że spotykamy się za rok, a to wydarzenie wpisze się jako cykliczna uroczystość gminna.