18 maja 1920 roku to ważna data dla społeczności Szkoły Podstawowej w Białce. 103 lata temu urodził się Patron – Karol Wojtyła – Papież Jan Paweł II w małym mieście Wadowice. Za hasło swojego życia obrał zawołanie: „Totus Tuus – Cały Twój”. Dzisiaj ddano hołd Patronowi poprzez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem przez: Wójta Gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka, Zastępcę Wójta Annę Grochołę, Przewodniczącą Rady Gminy Barbarę Palicę oraz Skarbnika Gminy Zenona Matejka. Dyrekcja szkoły, delegacje uczniów i nauczycieli wspólnie połączyli się w modlitwie i refleksjach na temat papieża Polaka.

Wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie jaką drogę przebył Jan Paweł II.  „Musicie od siebie wymagać choćby inni od Was nie wymagali”- mówił Jan Paweł II do dzieci i młodzieży. Wójt Gminy powtarzając słowa wielkiego, Polaka, papieża zaznaczył jak zawsze był blisko nas, wskazał że to wybitny nauczyciel i wychowawca oraz wielki przyjaciel dzieci i młodzieży.  W każdym momencie swojego życia dostrzegał człowieka. Na zakończenie wszyscy uroczyście odśpiewali ulubiona pieśń Jana Pawła II „Barkę”.
      Pasterz, Orędownik pokoju, Tata, Ojciec, Papa – każdy z nas nazywał Go innym imieniem, ale On zawsze był, jest i będzie dla nas jeden, jedyny i niepowtarzalny. Nosimy w sercu słowa św. Jana Pawła II. Nosimy jego naukę. Nosimy Jego miłość. Niech pozostanie dla nas drogowskazem naszego życia…