Gminny Dzień Dziecka – pod takim hasłem upłynęła niedziela 28 maja w gminie Radzyń Podlaski. Gospodarzami wydarzenia był Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Radzyniu Podlaskim. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą koncelebrowana przez dwóch księży: ks. Dariusz Stankiewicz i ks. Michała Rodaka. W uroczystej eucharystii uczestniczył również ks. kanonik  Henryka Och proboszcz parafii Świętej Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Chwałę Panu Bogu, poprzez uczestnictwo w liturgii słowa jak również śpiew, oddała schola dziecięca prowadzona przez panią Danutę Podsiadło.

Podczas uroczystości obecny był: Poseł na Sejm RP Marcin Kamil Duszek, Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, Zastępca Wójta Anna Grochoła, Przewodnicząca Rady Gminy Barbara Palica, Skarbnik Gminy Zenon Matejek, oraz sołtysi i radni gminni.

Po Mszy Świętej boisko w Ustrzeszy na cały dzień przeszło w posiadanie dzieci, młodzieży i rodziców.  Przygotowane na nim atrakcje i zabawy przyciągnęły wiele osób. Bezpłatny dostęp do dmuchańców zapewnił dzieciom, tym całkiem małym i tym nieco starszym, wyśmienitą zabawę i frajdę. Najmłodsi mieszkańcy gminy mogli liczyć na wiele ciekawych atrakcji, w tym m.in. przejażdżki bryczką, koniem i kucykiem, pokazy szczudlarskie, warsztaty suchego lodu, wielkie bańki mydlane, modelowanie balonów oraz  konkurencje sportowo-rekreacyjne. Dodatkowo można było skorzystać ze stanowiska czytelniczego biblioteki gminnej, stoiska empatii z tatuażami i pudełkiem pozytywnych myśli, zabaw z instrumentami muzycznymi i zabawnymi ramkami, w których można było wykonać pamiątkowe zdjęcia. Swoimi słodkościami częstował pszczelarz oraz nie zabrakło ogniska z pysznymi kiełbaskami. O godz. 16:30 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-fotograficznego zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Radzyniu Podlaskim „Nasza gmina oczami dzieci". Zastępca Wójta Anna Grochoła wraz z Posłem na Sejm RP  Marcinem Kamilem Duszkiem wręczyli nagrody i gratulacje zwycięzcom:
1 miejsce: Gabriela Ciemna i Iga Zabielska
2 miejsce: Dominika Murawka i Jan Kułak
3 miejsce: Gabriela Kochnio i Wiktoria Bartoszek.
Wystawę wszystkich prac można było zobaczyć na miejscu spotkania. Na zakończenie można było spróbować swoich sił podczas karaoke. Dzieci odważnie brały udział w występach na scenie. W atmosferze rodzinnego pikniku, przy dźwiękach muzyki, dzieci bawiły się, tańczyły, ale także objadały przygotowanymi słodkościami oraz uczestniczyły wraz z rodzicami w zawodach sportowych. Dodatkową radość sprawili dzieciom strażacy, którzy udostępnili swój wóz bojowy. Chętni mogli obejrzeć go od środka. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Bukiet” zapraszały na bezpłatne kiełbaski z ogniska i napoje, które w tak słoneczny dzień były niezbędne. Tak zorganizowany  czas to najlepszy prezent z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział, za wiele radości i ciepłych słów skierowanych w stronę organizatorów. Zmęczeni, ale zadowoleni i obdarowani prezentami, uczestnicy spotkania usłyszeli obietnicę kolejnej imprezy w przyszłym roku. Do zobaczenia zatem!

 

tekst i fot. GOKiS