Nasza lokalna plażówka rozpoczęła się 25 lipca Nocnym Turniejem mikstów w Paszkach Dużych. Sporo było obaw o liczbę uczestników , ale wszystko dobrze się skończyło. Zgłosiło się 15 drużyn, czyli prawie na maxa (był limit 16 drużyn). Miłym zaskoczeniem była obecność drużyn z Łodzi, Warszawy, Lublina, Białej Podlaskiej, Jabłonia czy Wisznic. No i oczywiście spora grupa "swoich" :). Oficjalnie imprezę otworzyli Wójt Gminy Radzyń Wiesław Mazurek, Przewodnicząca RG Barbara Palica, Prezes OSP w Paszkach Dużych Jacek Domański oraz solenizantka i jubilatka w jednym czyli Prezes KS Paszki Anna Suchora. Na turnieju nie mogło także zabraknąć radnego powiatowego Grzegorza Kowalczyka, który jest stałym bywalcem paszkowskich imprez.

Organizatorami zawodów byli KS Paszki, OSP w Paszkach Dużych oraz radzyński MOSiR. Tak naprawdę cały plażówkowy "bałagan" ogarniała Anna Suchora i chyba wszystko zagrało na piątkę Tym bardziej, że zawsze mogła liczyć na bardzo sprawną i zorganizowaną ekipę OSP. W tej akurat miejscowości strażacy ochotnicy są bardzo sprawni i chętni do pomocy i to w różnych okolicznościach.
Drużyny grały systemem brazylijskim, który w wielkim skrócie polega na tym, że odpada się z gry po drugiej porażce. Po 7 godzinnych zmaganiach w finałowym meczu Zuzanna Pazio i Arkadiusz Mańko wygrali z Anastazją Mościcką i Natanem Dąbrowskim. W meczu o III miejsce Wiktoria Remiszewska i Maksymilian Taracha pokonali Oliwię Wójcik i Rafała Wójcika. Nie wiem co jeszcze dodać, mam nadzieję, że było dobrze a Miejsko-Gminny Turniej Siatkówki Plażowej mikstów stanie się tradycją w Paszkach dużych :)

tekst i fot. KS Paszki