Dnia 21.04.2023 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu obyło się niezwykle ciekawe spotkanie warsztatowo-edukacyjne. Przybyli goście duzi i mali- nowi adepci sztuki pszczelarskiej przeszli szkolenie teoretyczne i praktyczne, które otworzyło przed nimi zagadnienia z tej ciekawej dziedziny jakim jest pszczelarstwo. Przewodził temu zapalony pszczelarz i miłośnik małych owadów-- Sławomir Koczkodaj. Uczestnicy zapoznali się z historią pszczelarstwa, jego znaczeniem gospodarczym, życiem i biologią rodziny pszczelej oraz harmonogramem prac pasiecznych.

Dzieci zadawały pytania na temat życia pszczół, ich zwyczajów oraz poznali historię o niesamowitej drodze od kwiatka do miodu. Każdy uczestnik przeszedł test wiedzy i otrzymał Certyfikat Młodego Pszczelarza. Uczestnicy warsztatów zobaczyli przyrządy pszczelarskie oraz różnego rodzaju pyłki.
Na zajęciach były również przygotowane miodowe smakołyki: herbatka z miodem i cytryną, miodowa szarlotka, mrówkowiec oraz ulubiony przysmak Kubusia Puchatka- wafelek z miodem. Całość warsztatów zakończyliśmy zagadkami pszczelarskimi, kolorowankami i zabawami. Dzisiaj na pewno każdy nuci przebój „Pszczółka Maja”
Bardzo dziękujemy panu Sławomirowi za cenne wiadomości przekazane podczas zajęć. W czasie wakacyjnym odwiedzimy gospodarstwo pasieczne, do którego zostaliśmy zaproszeni. Bardzo miło było nam gościć pana Mirosława Piasko, który okazał się wielkim pszczelim przyjacielem. Zapraszamy na kolejne spotkania.