Na terenie gminy w dziesięciu jednostkach ochotniczych straży pożarnych zrzeszonych jest ok 400 strażaków :


OSP Bedlno, http://www.ospbedlno.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
OSP Brzostówiec, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
OSP Branica Radzyńska Kolonia, http://www.branica.osp.org.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
OSP Paszki Duże, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
OSP Paszki Małe, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
OSP Płudy, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
OSP Siedlanów, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
OSP Ustrzesz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
OSP Żabików, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
OSP Biała, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jednostki w Branicy Radzyńskiej, Żabikowie oraz w Paszkach Duzych działają w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.
Wszystkie jednostki posiadają łączność bezprzewodową z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i stanowiskiem zarządzania kryzysowego w Urzędzie Gminy.

Strażnica OSP w Bedlnie

 Strażnica OSP w Branicy Radzyńskiej - Kol.

Strażnica OSP w Brzostówcu

 Strażnica OSP w Paszkach Dużych

 Strażnica OSP w Paszkach Małych

 Strażnica OSP w Płudach

 Strażnica OSP w Siedlanowie

 Strażnica OSP w Ustrzeszy

 Strażnica OSP w Żabikowie