Palma wielkanocna to jeden z najważniejszych symboli Świąt Wielkanocnych. Dlatego w ostatnich dniach Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Radzyniu Podlaskim zorganizował cykl warsztatów poświęconych robieniu palm wielkanocnych. Zajęcia odbywały się w świetlicy w: Maryninie, Branicy Radzyńskiej, Białej, Żabikowie i Paszkach Dużych.
Warsztaty organizowane przez GOKiS to zawsze miła rodzinna atmosfera, wspaniała zabawa i świetna okazja do integracji społeczności gminnej.

Głównym celem warsztatów była aktywizacja lokalnej społeczności, integracja międzypokoleniowa oraz przekaz tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi. Była to również wspaniała okazja do kreatywnego spędzania czasu. Podczas warsztatów wszyscy opowiadali znane tradycje robienia palmy, jej wygląd i symbolikę. Następnie, z wielkim zapałem z  pomocą  p. Grażyny, p. Kasi i p. Eweliny  wykonali piękne, kolorowe palmy wielkanocne. Do ich wykonania użyli wcześniej przyniesiony materiał taki jak gałązki traw, bukszpan, wierzbowe bazie, kłosy zbóż i ziół, kolorowe wstążki i różne ozdoby. Uczestnicy uczyli się również robić kwiaty z bibuły i krepiny, które wykorzystano do zdobienia palm. Na warsztatach panowała miła i radosna atmosfera. Wszystkie palmy wyszły cudownie, a nam było bardzo miło patrzeć na tak radosne, zorganizowane i pracujące grupy. Uwieńczeniem warsztatów były wspólne zdjęcia i prezentacja palm. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, prowadzącym, sołtysom za serdeczną, miłą atmosferę, która wprowadziła nas w przedświąteczny nastrój! Wesołych Świąt.